A léleki eredetű betegségek nyomában

Lélelkből fakadó betegségek nyomában
Lélelkből fakadó betegségek nyomában

Betegségeink kialakulása során több mindenre gondolunk, több mindent okolunk, mire jó esetben oda jutunk, hogy felismerjük, mindennek lelki eredetű okai vannak. A betegségek kéretlenül, a legváratlanabb pillanatban, általában legrosszabbkor ütik fel a fejüket, sokáig alattomos módon lappangva, hogy nem is sejtjük mi lehet testünk mélyén.

A betegségek kezelése, ha időben megtörténik, akkor jó eséllyel csak egy múló rossz, kellemetlen, és megpróbáltató pillanat, ám vannak betegségek, amelyekkel felvenni a harcot nem egyszerű, szinte lelkileg fel kell készülni. És igen, ekkor döbben rá az ember, hogy a léleknek mennyire hatalmas szerepe van ebben. Ekkor döbben rá az ember, hogy a betegségek eredetét mind-mind a lelkünk mélyén kell keresni, s ha megtaláltuk, akkor mintha dobbantó kerülne a talpunk alá, úgy tudunk kimenekülni belőle.

Sajnos a mai modern ember, a mai modern társadalom a lélek és az emberi test összefüggéseit a sor végére taszítja. Hamarabb keressük a betegségek okát a külvilágban, a véletlenben, mint saját magunkban. Pedig ott van! Minden egyes betegségnek a gyökere lelkünkben lakozik. Amint megbillen az egyensúly testünk és lelkünk viszonyában, egyből sokkal fogékonyabbak leszünk a betegségek kialakulására.

Sokkal szabadabban beszélünk a 21. században a halálról, vagy a szexről, a pénzről, minden olyan dologról, ami fizikai létünk kiszolgálja, mint a lélekről. Valahogy, mintha tabu téma lenne, holott muszáj felismernünk, muszáj ismernünk testünk és lelkünk harmóniájának ideális „rezgését.” Meg kell tanulnunk kézzel-lábbal harcolni minden ellen, ami ezt a harmóniát meg akarja törni. Ha ezeket a káros hatásokat, benyomásokat, érzéseket ki tudjuk zárni életünkből, akkor a betegségeket is nagy eséllyel kizártuk.

A betegségek a lélek, az érzések, az érzelmek az indulatok szoros összefüggésben vannak egymással. Példának vegyük csak az egyik leggyilkosabb érzésünket, a stresszt. Belülről feszítő, minden idegünket szinte szakítópróbának kitevő, állandó gyomorgörcsöt, vagy fejfájást okozó érzést.

Az érzést a feszített tempójú munka, az állandó rohanás, a kialvatlanság, a megfelelni akarás, és a megfelelni akarással szemben támasztott követelmények okozhatják.

S, milyen betegségekhez vezethet ez a lelkünk harmóniáját szétromboló érzés?

Lelkünk egészsége nagyon fontos!
Lelkünk egészsége nagyon fontos!

A negatív jelzővel illethető stressz, ami hosszú távon jelen van életünkben, olyan betegségekhez vezethet, mint a magas vérnyomás, emésztési rendellenesség, bélműködési zavarok, gyomorfekély, idegösszeomlás, alvászavarok, agyvérzés, szívroham.

Ez az egyetlen érzés számos olyan betegséget eredményez, ami nem feltétlen törne be életünkbe, ha megtanulnánk, hogyan kell megőrizni a test és a lélek harmóniáját.

Weboldalunk az olyan lelki eredő betegségeket tárja fel, amelyeknek mind kiváltó okai, és eredetei bennünk rejtőznek, s harmóniánk elvesztése nyomán bármikor megjelenhet életünkben. A weboldalunkon bemutatott lelki eredetű betegségek saját, és a környezetünkben megtapasztalt betegségek és azok lelki okainak a tanulmányozása alapján írjuk le.

Az általunk leírtak nem orvosi vélemények, csupán gondolat ébresztőnek szánjuk őket azoknak akik valami mást keresnek mint a betegségek tüneti kezelését.